preloader

+90 506 736 00 16

info@yesilcamyazsinemasi.com

Eylül Gözde Toprak - Yeşilçam Yaz sineması

Yeşilçam Yaz sineması > Eylül Gözde Toprak

EYLÜL GÖZDE TOPRAK – Genel koordinatör

İletişim: 0506 736 00 16

1989’da Antalya’da doğdu.

İlköğretim ve lise eğitimini Devlet Konservatuarı’nda tamamladı.

Sinema kariyerine lise yıllarında Mehmet Emin Alkanlar ve Gülsen Tuncer ile birlikte başladı.

Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarında ^^yan flüt^^ bölümünde eğitimi alırken İnteraktif sinema eğitimine başladı. Çeşitli sinema filmlerinde asistanlık ve set görevlilisi olarak görev yaparak sektöre en alt katagoriden basladı.

Konservatuarı bitirdikten sonra Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Ögretmenliği eğitimi alırken ^^J.M.W. Turner’ da da (İngiltere) sinema eğitimi de aldı. Sinema kariyerinde ilk görev olarak 47. Altın Portakal Film Festivalinde öğrenci jürisinde yer aldı. 2008 de Üniversite ve Sehir sinema kuluplerini kurarak sinemasever öğrencileri ve vatandaşları bir araya getirdi.

Atölyelerde birçok kişinin uzman gönüllü eğitimciler tarafından eğitim almalarını ve kendi kısa filmlerini çekmelerini sağladı. Bu birleşimde en büyük desteği daha sonrada çalıştığı Özcan Alper ve Turan Özdemir’den aldı. Birçok yönetmen ve film ekipleri ile imza günleri ve söyleşiler gerçekleştirdi. 2011’ de yapımcılık koltuğuna oturarak filmlerinde toplumun görmezden geldiği kanayan yaralara dikkat çekmeye çalıştı. 2011 yılında kurduğu UMEY FİLM YAPIM şirketini kurararak bağımsız kısa film, reklam filmleri , tanıtım organizasyonları dalında çalışmalar yapmaya başladı.

Bu konulara yer verdiği filmleri ‘Back To Life’, ‘Sırlar ve Hayatlar’,’ Kaldırım’,’Hayal’,’Realy’,’Samatya’da Birgün’,İstiklal ve Arkası’,’Kurneqiz’,’Gölge Oyunu’ ve Bataclan adlı filmleri yönetti. 2017-2018 En İyi Film Yapımcısı ödüllerini aldı ‘BATACLAN ‘ Filmi ile Dünya’da ve Türkiye’de bircok film festivali’nde gösterim finalist ve bir çok ödüller aldı.

Altın Defne Film Festivali Genel Koordinatörlüğü Adana Film Festivali Uluslar arası Kısa Film Koordinatörlüğü Red Tulp Film Festivali Genel Koordinatörlüğü Görevlerini sürdürmekte.

Son filmi olan ‘Son Eylül’ filmi ile festival gösterimleri çalışmalarına devam etmekte. ^^Sezen Sokak’ta^^ belgeselinin festival temsilcisi olarak çalışmalarına devam etmektedir..