• +0506 123 12 12
  • info@yesilcamyazsinemasi.com/

Hakkımızda

Galiba dünyadaki en tehlikeli hobi, dijital çağda pelikül film kolleksiyonudur.

Biz bu hobiye gönül vermiş üç Çılgın arkadaş…

Göksel GÜLENSOY, Nizamettin Türkel ve Aziz Bahadır ÖZKAN bir araya gelerek yazlık sinema konseptini yeniden canlandırmaya karar verdik…

Biz ne mi yapıyoruz ?

Bu üç çılgın kolleksiyoner, Hobimize duyduğumuz büyük bir tutkuyla, Kutsal Hazine Avcıları filmindeki baş rol karakteri İndiana Jones gibi bıkmadan usanmadan, yurdun her köşesindeki mahzenleri, depoları hangarları kolleksiyonerleri araştırıp buluyoruz.

Bazen köşe bucak haber aldığımız her yeri karış karış geziyoruz.  Eskicileri, antikacıları  sahafları ziyaret ederek, geçmişte sinemalarda gösterilmiş sonra toz toprak içinde bir yerlere savrulup hoyratça atılmış 8-16 ve 35 mm sinema filmlerini toplayarak, bıkmadan usanmadan  günler, geceler süren, bakım temizlik ve onarımdan sonra tedavi ettiğimiz filmleri tekrar eski günlerinde kullanılan orjinal sinema makinaları ile yıllar sonra  yeniden ilk haliyle pelikülden oynatarak seyircilerle buluşturuyoruz.

Orta kuşağın geçmiş yıllar da nostaljik yazlık sinemalarda keyifle izlediği, insan ruhun da derin izler bırakan Yeşilçam’ın o muhteşem sıcak duygu yüklü  naif filmlerini  dijital teknolojilerden uzak, ilk günkü heyecanıyla orjinal haliyle  izlemek o atmosferi  doya doya yaşamak ve çevrenize de  yaşatmak  isterseniz bizimle iletişime geçmeniz size bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamaya yetecektir.

Ekibimiz

Güçlü ve güçlü bir iş yaratmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

Göksel GÜLENSOYYönetmen

16 MM Film Danışmanı

Aziz Bahadır ÖZKANDanışman

Proje Koordinatörü

Nizamettin TÜRKELDanışman

16 MM – 35 MM Film Danışmanı

Utku YÜZÜCÜERYönetmen

Sosyal Medya ve İletişim Koordinatörü

You needs help to create a powerful & strong business?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec eros elit, pretium et adipiscing vel, consectetur adipiscing elit.
See All Feature